Reformacyjny wartburg wyruszył na Złombol

2 września 2017 r. katowickiej strefy kultury wystartowała 11. edycja charytatywnego rajdu Złombol. Jest to impreza, która ma charakter charytatywny. Celem jest zebranie jak największej kwoty pieniędzy, która zostanie wykorzystana w 100% na zakup potrzebnych artykułów dla podopiecznych domów dziecka. W tym roku pasjonaci dużych fiatów, maluchów, żuków, nys, wartburgów i innych aut produkowanych w dawnym bloku wschodnim wyruszyli do Hiszpanii. Trasa wiedzie przez Czechy, Niemcy i Francję.

W tegorocznym rajdzie uczestniczy reformacyjny wartburg, którym jadą ks. Marek Michalik, ks. Łukasz Stachelek, Tomasz Marek oraz Bogusław Pękała. Wartburg ma numer startowy 501. Przebieg trasy można śledzić na facebooku wydarzenia. Codziennie prócz relacji zamieszczany jest też film z fragmentem „Drogowskazów chrześcijanina” ks. Marcina Lutra.

Na fanpagu pomysłodawcy wyjaśniają dlaczego wybrali się ma ZŁOMBOL wartburgiem oraz jaki jest cel ich zaangażowania:

Wartburg to nie tylko samochód produkcji DDR. Wartburg to także, albo przede wszystkim zamek w Niemczech. Na zamku tym Marcin Luter, w latach 1520-1521 ukrywał się przed przeciwnikami głoszonych przez siebie tez. To właśnie na zamku Wartburg powstało pierwsze tłumaczenie Nowego Testamentu na język niemiecki.

Nasz Wartburg jest pewnego rodzaju symbolem i przypomnieniem, że Reformacja na nowo przekazała Słowo Boże ludziom. Jadąc tym samochodem chcemy uczcić 500 lat Reformacji, czyli odnowy Kościoła, która swój symboliczny początek bierze w 1517 r., kiedy to ks. Marcin Luter ogłosił 95 tez, w których przeciwstawił się sprzedaży odpustów. Aby nazwa naszego zespołu nawiązywała do idei 500 lat Reformacji, nazwaliśmy nasz team ReMobil-500.
Jako członkowie Kościół Ewangelicko-Augsburski (Luterański) w Polsce chcemy w praktyczny sposób włączyć się w akcję zbierania funduszy dla dzieci z domów dziecka w ramach rajdu ZŁOMBOL. Poprzez projekt “Reformacyjny Wartburg” chcemy przy tej okazji wskazać na źródło naszych chęci, które nakazują nam nieść pomoc drugiemu człowiekowi. To dzięki Jezusowi Chrystusowi staliśmy się ludźmi wolnymi po to, aby służyć innym i w ten sposób wskazywać na ideę Reformacji, którą jest zbawienie człowieka z łaski przez wiarę w Jezusa Chrystusa.

Uczestnicy z Kościoła ewangelickiego zachęcają również, by włączyć się do akcji przekazując darowiznę na dzieci z domów dziecka na konto:
72 1050 1214 1000 0023 2153 3859
Fundacja Nasz Śląsk im. gen. Jerzego Ziętka Chorzów
ul. Łani 1
Tytuł przelewu: Złombol, ReMobil-500
od „NAZWA DARCZYŃCY”
Reformacyjny wartburg w drodze powrotnej z Hiszpanii odwiedzi także Miasto Lutra czyli Wittenbergę, gdzie swoje stoisko na Światowej Wystawie będzie miał Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce oraz gdzie wystartuje bieg 500 lat Reformacji.
Film z przygotowań wartburga do startu

Ostatnie szlify przed wyjazdem…

Opublikowany przez ReMobil500 na 2 września 2017

Fragment „Drogowskazów chrześcijanina”

Buongiorno! Drogowskazy#2. Dobrej niedzieli!#ZLOMBOL #ZLOMBOL2017 #ReMobil500

Opublikowany przez ReMobil500 na 2 września 2017