Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To event minęło.

Światowa Wystawa w Wittenberdze – Luteranie w Polsce

6 września 2017 - 10 września 2017

Reformacja rozpoczęła się 500 lat temu, lecz jest ciągle trwającym procesem, który zachodzi w Kościele, społeczeństwie i świecie. Przedstawia to Światowa Wystawa Reformacji »Wrota Wolności«, która została otwarta 20 maja 2017 r. w „Mieście Lutra Wittenberdze“.

Biorą w niej udział różne Kościoły z całego świata, międzynarodowe instytucje i organizacje, które postanowiły przedstawić swój współczesny pogląd na Reformację. Wystawa odbywa się na terenie całego miasta, w tzw. siedmiu bramach, a każda z nich dotyczy innego tematu: duchowości, młodzieży, pokoju, sprawiedliwości i integralności stworzenia, globalizacji, kultury, ekumenizmu i religii.

ako uzupełnienie zaplanowano 16 tygodni tematycznych. Poprzez dyskusje panelowe, koncerty i wiele innych imprez Światowa Wystawa Reformacji stanie się wydarzeniem lata. Zaplanowano dwa projekty dla uzupełnienia światowej wystawy w „Mieście Lutra Wittenberdze“: panoramę okresu Reformacji, artysty Yadegara Asisi oraz wystawę żyjących współcześnie artystek i artystów.

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce również angażuje się w tę akcję. Przygotowujemy wystawę pod nazwą #LutheransInPoland, która będzie wystawiana w Wittenberdze w dniach 6-10 września 2017.

Za pomocą słów, obrazów i interaktywnych zadań chcemy przybliżyć zwiedzającym Polskę z jej historią, kulturą i dziedzictwem. Opowiemy także o znanych polskich luteranach, zachęcimy do zadawania pytań, ale także poprosimy o sugestie i pomysły dotyczące dalszego funkcjonowania Kościoła.

Wystawa przygotowywana jest w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.
Zapraszamy do odwiedzania naszej wystawy.#LutheransInPoland

Film zapowiadający wystawę

Film z otwarcia wystawy

 

Szczegóły

Start:
6 września 2017
Koniec:
10 września 2017
Kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , ,