Ładowanie Wydarzenia

« Wydarzenia

  • To event minęło.

Wystawa „Ludzie, wiara, historia… Ewangelicy na ziemi pszczyńskiej”

26 października 2017 - 31 grudnia 2017

W dniach od 26 października do 31 grudnia zapraszamy na wystawę „Ludzie, wiara, historia… Ewangelicy na ziemi pszczyńskiej”.

Wernisaż wystawy odbędzie się 26 października o godzinie 18:00.

Na wystawie zaprezentowane zostaną obiekty pochodzące z archiwów parafii ewangelicko – augsburskich oraz zbiorów prywatnych ewangelików. Ekspozycja ma przybliżyć historię luteranizmu, a jednocześnie zachęcić do głębszego poznawania wiary i lepszego jej zrozumienia.

Wstęp do Muzeum wolny.

Jest to wydarzenie z cyklu „Pod znakiem Róży” organizowane przez Muzeum Miejskie w Tychach oraz Parafię Ewangelicko-Augsburską w Tychach z okazji obchodów jubileuszu 500 lat Reformacji.

Przesłaniem cyklu wydarzeń jest przybliżenie historii luteranizmu, a jednocześnie zachęcenie do głębszego poznawania wiary pod znakiem Róży Marcina Lutra, godła reformacji protestanckiej i znaku Kościołów ewangelickich tradycji augsburskiej. Bogate kulturowe dziedzictwo reformacji na ziemi pszczyńskiej pozwala na poznanie i pogłębienie wiedzy o ewangelikach, którzy od XVI wieku do współczesności stanowią ważną część społeczności tego regionu i jej historii.

Wystawa została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziubę.

Szczegóły

Start:
26 października 2017
Koniec:
31 grudnia 2017
Kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizatorzy

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Tychach
Muzeum Miejskie w Tychach

Miejsce

Stary Magistrat
Plac Wolności 1
Tychy, Polska
+ Google Map