Wystawa o kobietach Reformacji w Poznaniu

7 maja 2017 r., po nabożeństwie odbyło się otwarcie wystawy „Kobiety i Reformacja”. Wystawa zwraca uwagę, że dziejów Reformacji, rozumianej jako dzieło chrześcijańskiej, odnowy nie da się rozpatrywać bez ukazania aktywnej roli kobiet w tym procesie.

Wystawa, pt. „Kobiety i Reformacja w kontekście europejskim” została opracowana przez dr Małgorzatę Grzywacz (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) przy współpracy Parafii ewangelicko-augsburskiej w Poznaniu. Składa się z 15 roll-upów o treści popularno-naukowej i  przybliża ciekawe, znane i nieznane kobiety XVI i XVII w., które podjęły wyzwanie i z odwagą, czasem narażeniem życia, odpowiedziały na przesłanie Ewangelii, słyszalne z  Pragi, Wittenbergi, Genewy i Zurychu.

Bohaterki tej opowieści pochodzą z różnych krajów Europy i stanowią przykład kobiet niezwykłych, wytrwałych w działaniu.  Uroczyste otwarcie wystawy zainaugurowało obchody 500-lecia Reformacji w Poznaniu a  honorowym gościem wydarzenia,   7 maja 2017 r. była dr Kirsten Beuth, Dyrektor Akademii Ewangelickiej w Wiedniu.